KAPADOKYA' ya Nasıl Gelinir ? Kapadokya ya gelmenin en kolay yolu eğer İstanbul'dan geliyorsanız havayolunu tavsiye ederiz. Türk Hava Yolları'nın her gün İstanbul-Nevşehir arasında karşılıklı uçak seferleri bulunmaktadır. Tuzköy Havaalanı Nevşehir merkezine 30 km uzaklıktadır. Nevşehirde yerleşim yerleri birbirlerine çok yakın olduğu için ortalama 20 dakikalık yolculuk ile dilediğiniz bölgeye ulaşabilmeniz mümkündür. Bizi aradığınız takdirde havaalanından otelimize  transferinizi memnuniyetle organize edebiliriz.

Kayseri Havaalanı üzerinden ise Türk Hava Yolları gibi Onur Air, Pegasus ve SunExpress havayolu şirketlerinin de Kayseri Havaalanı'na uçuşları bulunmaktadır. Kayseri Havaalanı ise Nevşehir merkeze 75 km kadar uzaklıkta. Yol düzgün olduğu için yaklaşık 45 dakida içersinde bölgeye gelmek mümkündür. Çavuşin - Göreme bölgesine ise Kayseri'ye daha yakın olduğundan Kayseri Havaalanından yaklaşık uzaklık 60 km civarındadır.

Aracınızla gelirseniz Kapadaokya'da gezmek için çok büyük avantaja sahip olacaksınız. Gerçi günlük çok makul fiyatlara araba veya jeep kiralayabilmeniz mümkün ama gidiş ve dönüş yolunda uğrayabileceğiniz bazı güzel yerlerden de mahrum olabilirsiniz.

Tavsiyemiz ise bölgeye geldikten sonra tur şirketlerinin programlarına katılmanız yönünde. Çünkü profosyonel anlatım ve en güzle yerlerin gezdirilmesi sağlanıyor. Ayrıca araç kullanma yorgunluğu da yaşamamış olursunuz.

Yol İstanbul'dan Ankara'ya kadar otoban, Ankara'dan Kapadokya'ya kadar da kesintisiz çift yol. Ankara-Kapadokya arasında iki yol alternatifi var. Birisi Konya yolundan Gölbaşı-Koçhisar-Aksaray-Nevşehir rotası. Diğeri ise Samsun yolundan Kırıkkale-Kırşehir-Nevşehir rotası. Kırşehir yolu ise hem 30 km kadar kısa hem de çok daha sakin ve çok daha düzgün bir yol. Kırşehir yolu üzerinde Hacı Bektaşi Veli'nin türbesine uğrayabilirsiniz. Aksaray yolu üzerinde de çeşitli kervansaraylar, Ihlara ve Tuz Gölü bulunuyor. Ankara- Kapadokya arası 270 km yani ortalama 3 saat sürüyor.

Diğer istikametler ise şöyle sıralanabilir.

    Ege Bölgesi: Afyon - Konya - Aksaray - Nevşehir-Uçhisar-Göreme-Çavuşin

    Adana: Pozantı - Niğde - Nevşehir-Uçhisar-Göreme-Çavuşin

    Antalya: Manavgat - Konya - Aksaray - Nevşehir-Uçhisar-Göreme-Çavuşin

    Karadeniz: Samsun - Çorum - Yozgat - Nevşehir-Uçhisar-Göreme-Çavuşin

    Kayseri istikametinden ise Kayseri- Avanos - Çavuşin

Nevşehir Seyahat - Tel: 444 50 50
Öncü Göreme Turizm - Tel: 444 00 07
Metro Turizm - Tel: 444 34 55

Google Maps

Tripadvisior-Muskara Cave Hotel
Booking.com